УКРАЇНА

НАБУ відкрило окреме провадження щодо отримання депутатом Розенблатом диппаспорта

20 жовтня, 2017 19:31
УКРАЇНА/НАБУ відкрило окреме провадження щодо отримання депутатом Розенблатом диппаспорта
Зберегти
Вигляд
Законність підстав отримання народним депутатом Бориславом Розенблатом дипломатичного паспорта, вилученого під час обшуків, перевірятимуть в рамках окремого кримінального провадження

Законність підстав отримання народним депутатом Бориславом Розенблатом дипломатичного паспорта, вилученого під час обшуків, перевірятимуть в рамках окремого кримінального провадження.

Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

За версією слідства, службовці Апарату Верховної Ради, діючи за попередньою змовою із Розенблатом, із метою забезпечення останньому можливості виїзду за кордон, внесли заздалегідь неправдиві відомості до офіційних документів.

Зокрема, службові особи Апарату Ради направили на адресу департаменту Консульської служби Міністерства закордонних справ лист із проханням видати дипломатичний паспорт Розенблату, який нібито мав з 18 по 22 жовтня 2017 року виїхати до Ізраїлю для вивчення можливостей кооперації та співпраці між Україною та ізраїльською Торгово-промисловою палатою, а також Асоціацією виробників Ізраїлю.

На підставі цього листа «у зв’язку з виїздом у службове відрядження» народному депутату видали дипломатичний паспорт. 19 жовтня народний депутат використав документ із особистою метою – для виїзду до Німеччини.

Наведені дані, що свідчать про ймовірне внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, детективи НАБУ встановили під час розслідування кримінального провадження за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні (так званої «бурштинової справи»).

Раніше повідомлялося, що Розенблат намагався вилетіти з України. Сам депутат у Facebook зазначив, що попередив НАБУ три дні тому про те, що збирається виїхати за кордон.

16 жовтня термін дії заборони на виїзд за кордон для депутата Розенблата закінчився. 

Депутати Максим Поляков і Борислав Розенблат підозрюються прокуратурою в отриманні коштів і лобіюванні інтересів іноземної компанії «Фуджейра», яка видобуває бурштин.

18 липня суддя Солом'янського районного суду Києва Світлана Кушнір обрала для депутата Розенблата запобіжний захід у вигляді застави 7 млн ​​гривень. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розенблат Недоторканний: що чекає на депутата від партії президента. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини