Коротко розповідаємо, що чекає на народного депутата від партії президента.

Борислав Розенблат — єдиний з п’яти народних депутатів, за якого не заступився комітет Верховної Ради з питань регламенту та рекомендував парламенту проголосувати за його затримання та арешт.

Голосування відбудеться наступного тижня.

Депутата підозрюють в отриманні хабарів за внесення до парламенту законопроекту щодо зменшення ренти за видобуток бурштину.

Сам Розенблат обіцяє «відстоювати своє ім’я в суді» та вважає, що став жертвою бурштинової мафії.

Коротко розповідаємо, що чекає на народного депутата від партії президента.

Комітетна епопея

Генеральний прокурор Юрій Луценко 22 червня повідомив, що вносить до Верховної ради подання на зняття недоторканності з п’яти народних депутатів: Андрія Лозового (фракція РПЛ), Євгенія Дейдея і Максима Полякова (фракція «Народний фронт»), Олеся Довгого (група «Воля народу») та Борислава Розенблата (БПП).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Помпи, гроші, два депутати: що відомо про справу Розенблата

Увесь тиждень регламентний комітет розглядав подання на кожного депутата окремо, та вирішував, чи варто Верховній раді задовільняти прохання генпрокурора.

Серед тих, кого не відстояли, опинився депутат від Блоку Петра Порошенка Борислав Розенблат. Щодо всіх інших депутатів комітет подання не підтримав: знайшлися «недоліки в частині обґрунтування зловживань».

Водночас, комітет визнав необґрунтованим і подання на депутата з «Народного Фронту» Максима Полякова, який проходить у справі разом з Розенблатом.

Якщо депутати проголосують відповідне рішення, Розенблату загрожує арешт.

Детективна історія агента Каті

«Два народні депутати з метою отримання неправомірної вигоди від представника компанії-нерезидента, зацікавленої у видобутку бурштину в Україні, скористались правом законодавчої ініціативи, з метою «протягти» через парламент низку змін до законопроектів, які мають покращити умови господарювання для підприємства-замовника для видобутку бурштину та його реалізації», — сказав 20 червня голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

Два депутати — це Поляков і Розенблат.

Прокуратура підозрює Розенблата в отриманні хабарів за внесення до парламенту законопроекту щодо зменшення ренти за видобуток бурштину з 25% до 5% та лобіювання інтересів компанії «Фуджейра», яка видобуває бурштин.

За версією прокуратури, Розенблат вів переговори з представницею компанії, яка насправді була агенткою НАБУ під прикриттям. У результаті від компанії «Фуджейра» Розенблат та Поляков отримали понад 300 тисяч доларів.

Як саме депутат міг уплинути на ринок бурштину та бути посередником для компанії з ОАЕ?

Для того, щоб викрити схему детектив Національного антикорупційного бюро під прикриттям та вигаданим ім’ям Катерина декілька разів зустрічалася з депутатом Розенблатом у різних ресторанах Києва, з грудня 2016 до червня 2017-го року.

Операцію НАБУ проводили спільно з ФБР.  Зустрічі записували на відео.

Так, депутат розповідав про можливість упливати на рішення Житомирської обласної ради, суди, прокуратуру та посадових осіб у Держгеокадастрі.

«Мені треба хоча б 20-ка доларів. Там не все просто»,  — говорить нардеп на зустрічі у грудні 2016 року.

Уже у грудні 2017-го у відеозаписі лунає: можна підкупити суддів та прокурорів у Житомирі.

«Я вирішу питання з прокуратурою і судом. Сьогодні документи передали в суд. Є звернення громадської організації. Ще 6 грудня Житомирська облрада подасть в суд, ми їх прижмемо», — запевняв Розенблат.

У різні періоди «Катя» передавала нардепові різні суми грошей, але до рук він їх не брав, вимагав усе передавати охоронцям.

«Жертва мафії»

Незважаючи на докази, відеозаписи та законопроекти щодо видобутку бурштину, які вносив Розенблат, сам він усі звинувачення спростовує та називає розслідування «провокацією».

«Це провокація. І я вже подав відповідну заяву в ГПУ щодо деяких працівників правоохоронних органів, які умисно провокували мене на отримання хабара. Це помста за багаторічну війну з бурштиновою мафією».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Невиліковна лихоманка: як на Рівненщині продовжується нелегальний видобуток бурштину

Розенблат також заявив, що подання ГПУ щодо затримання чи арешту безпідставні, адже він утікати з країни не збирається.

«Жодного контакту для впливу на посадових осіб я не мав. Жодної можливості для впливу на посадових осіб Житомирської обласної ради, суди, прокуратуру — я не маю. Це все фальсифікація», — повторював депутат.

На засіданні комітету був присутній і генпрокурор Луценко, він палко коментував усе, що відбувалося: «Перестаньте грати ангела. Це не художній фільм, ми тут Безрукова не запрошували».

12 років в'язниці

Борислав Розенблат справді вносив закони щодо легалізації ринку видобутку бурштину.

У 2014 році він підготував законопроект «Про видобування і реалізацію бурштину». У документі пропонувалося, зокрема, спростити отримання спеціальних дозволів на видобуток бурштину.

Однак, у лютому 2017-го законопроект відхилили і зняли з розгляду. Відтак Розенблат разом з колегами подав іще один законопроект про видобуток бурштину, наразі він перебуває на етапі розгляду.

Уже після рішення Регламентного комітету Розенблат заявив:

«Я готовий відстоювати свою правоту в суді. Але тепер питання до суспільства: хто після мене захоче займатися легалізацією бурштину». Утім, додав, що готовий співпрацювати зі слідством.

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile