Український олігарх Віктор Пінчук виплатив сотні тисяч доларів американському лобісту Даґу Шоену за навчання англійській мові.

Про це йдеться в документах лобіста, поданих до Мінюсту США відповідно до Закону про реєстрацію закордонних агентів США (FARA), повідомляє «Голос Америки».

У документах йдеться, що перекази від Пінчука надходили за послуги з «наукового збагачення, навчання та повторення офіційної та розмовної англійської мови, яка використовується у наукових дослідженнях, а також тестування знань сім’ї іноземного замовника».

Дослідниця Центру відповідальної політики США Анна Массолія зазначила на своїй сторінці в Twitter, що саме Даґ Шоен за повідомленнями приніс звіт пов’язаний з Полом Манафортом до Грега Крейга — юриста та радника президента Барака Обами.

У згаданому звіті 2012 року американської компанії Skadden, Arps, Slate, Meagher&Flom LLP критикувалась діяльність Юлії Тимошенко, яка на той час була головним політичним конкурентом Віктора Януковича. Звіт був підготований на замовлення політконсультанта Януковича Пола Манафорта і використаний, щоб виправдати досудове утримання під вартою Тимошенко перед Європейським судом з прав людини.

У поданих Дагом Шоеном документах вказується, що Віктор Пінчук працює з ним для просування філантропічних проектів та персонального бізнесу з 2011 року.

Нагадаємо, 3 червня «Схеми: корупція в деталях» повідомили, що Пінчук непублічно відвідував Адміністрацію президента України Володимира Зеленського. Пізніше прес-секретарка президента Юлія Мендель підтвердила, що 31 олігарх дійсно побував в АП разом з другим президентом України Леонідом Кучмою, який приїхав до АП обговорити своє призначення у Тимчасову контактну групу на переговорах в Мінську.

\Олександр Стебницький

Поділитись: