Український олігарх Віктор Пінчук оплатив послуги американської юридичної компанії Skadden, Arps, Slate, Meagher&Flom LLP, яка у 2012 році підготувала звіт, у якому критично оцінювалась діяльність екс-прем’єрки Юлії Тимошенко за часів президентства Віктора Януковича. Цей звіт Skadden підготувала на замовлення політконсультанта Януковича — Пола Манафорта.

Про це з посиланням на дані Міністерства юстиції США повідомив кореспондент Financial Times Кадхім Шуббер.

Звіт був використаний колишнім урядом Януковича, аби виправдати досудове утримання під вартою Тимошенко перед Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ).

Як повідомлялось, 17 січня компанія Skadden уклала угоду з Мін'юстом США, погодилась сплатити штраф через те, що мала зареєструватися як «іноземний агент» за свою роботу в Україні у часи президентства Віктора Януковича.

Сума, яку юридична фірма отримала за свою роботу, склала 4,6 мільйона доларів США. Однак, згідно з офіційною інформацією українського уряду, з бюджету за роботу фірми сплатили лише 12 тисяч доларів.

Більшу частину грошей за послуги компанії було перераховано з банківського рахунку на Кіпрі, який контролюється Манафортом, а кошти на це були надані українським бізнесменом, ім'я якого не розкривалось.

За даними журналістів Financial Times, ім'я цього бізнесмена — Віктор Пінчук.

Згідно із законодавством США, компанія Skadden перед тим як готувати відповідний звіт, мала зареєструватись як «іноземний агент». На той момент юристи не стали цього робити. Крім того, згодом з'ясувалось, що фірма надала підроблені документи та помилкову і оманливу інформацію.

Фото:

Мін'юст США

Водночас у Фонді олігарха Віктора Пінчука заявили, що розуміння компанії Skadden про те, що їх робота фінансувалась паном Пінчуком «є абсолютно невірним».

«Пан Пінчук не був джерелом жодних коштів для сплати гонорару компанії Skadden за підготовку доповіді, яка досліджувала судовий процес та осудження Юлії Тимошенко. Він жодної мірою не був відповідальний за ці витрати. Ані пан Пінчук, ані компанії, афілійовані з ним, ніколи не були клієнтами Skadden. Пан Пінчук та його команда не мали жодного відношення до роботи, зробленої Skadden, включаючи підготовку чи розповсюдження їхньої доповіді», — йдеться у заяві Фонду Пінчука, яка є у розпорядженні Громадського.

Раніше телеканал CNN повідомив, що Манафорт очікував виплати $2,4 млн від українських політиків та олігархів, серед яких Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

У США Пола Манафорта звинуватили за 18 пунктами — більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile