Депутат від «Слуги народу» Руслан Стефанчук прогнозує, що парламент голосуватиме за допомогою системи Рада-4 вже після зимових канікул.

Про це новообраний парламентар і представник президента у Верховній Раді сказав журналістам 26 серпня перед засіданням підготовчої групи щодо роботи Верховної Ради IX скликання, повідомляє «Укрінформ».

«Ми вже зараз ведемо переговори з Інститутом прикладної математики (і механіки НАН України — ред.), який відповідає за всі ці речі, і з юридичними (службами — ред. ), які повинні підготувати зміни до регламенту, які дадуть можливість голосувати народним депутатам з використанням цієї системи», — пояснив Стефанчук.

За його словами, в чинній системі Рада-3 задіяна сенсорна кнопка, яка реагує на тепло особи, що голосує. Її термін експлуатації збіг ще у 2008 році. Нова система голосування передбачає авторизацію через відбиток пальця депутата.  

Стефанчук припустив, що на впровадження системи Рада-4 з урахуванням розробки, сертифікації та технічних робіт піде біля півроку.

Як повідомлялося, 23 серпня народні депутати на підготовчому засіданні Верховної Ради визначили склад тимчасової президії парламенту.

Голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков заявив 20 серпня, що Руслан Стефанчук може суміщати посади представника президента України у Верховній Раді і першого віце-спікера парламенту.

Автор : Ігор Бігун

Поділитись: