Засуджений за вбивство колишній військовий Дмитро Балабуха у залі Верховного суду, 3 березня 2020 року
Фото:

Вікторія Рощина/hromadske

Верховний суд відхилив касаційну скаргу захисту колишнього бійця 72-ї бригади Дмитра Балабухи, засудженого за вбивство на зупинці.

Про це йдеться на сайті відомства.

Адвокати засудженого просили повернути справу до суду першої інстанції для зміни кваліфікації злочину з умисного вбивства на вбивство у стані душевного хвилювання, спричиненого його бойовими травмами. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 5 років. Прокуратура просила лишити у силі рішення попередніх судів.

Сам Дмитро у коментарі hromadske зазначив, що сподівається на повернення справи до суду першої інстанції та пом'якшенні вироку. Він наголосив, що після удару в голову нічого не пам'ятав: «Саме протиправні дії потерпілого довели мене до того стану. Після того, як він мене побив, я майже нічого не пам’ятав. Можливо це якось пов’язано з моїми бойовими травмами», — сказав Балабуха.

Побратим Дмитра Олександр Салганюк у коментарі hromadske пояснив, що засуджений мав травму голови, а тому вчинити вбивство міг саме після удару в травмоване місце.

«Був танковий бій. Він сильно травмувався. Я взагалі не знаю. Він просто у сорочці народився, що вижив і ще й далі керував», — сказав Салганюк.

Від початку розслідування справи на підтримку Дмитра виступали військові та побратими. Вони не виправдовували вбивство, але наполягали на пом’якшенні вироку.

Військовий психолог Андрій Козінчук у коментарі hromadske пояснював, що такі дії Балабухи можуть бути причиною ПТСР.

«Ветеран класичний — це такий хлопчик, який був на лінії фронту, йому сказали: «Це твій кусочок». Отут ти лежиш, тримаєш свій автомат і в тебе є 35, 60 градусів — сектор обстрілу... І ти крутишся всюди. Ти неадекват. Люди на тебе реагують, бачачи ще, що ти у формі — «Контужений!». А це є загроза для нього... Хоча це нормальна абсолютно для нього поведінка, він звик виживати. У випадку з Балабухою — його принизили і побили. І він вирішив таким чином помститися? Ні. Він знищив загрозу», — пояснив Козінчук. 

Нагадаємо, конфлікт між колишнім військовослужбовцем 72-ї бригади Дмитром Балабухою і шеф-кухарем Русланом Юрченком стався у лютому 2018-го. За твердженням свідків, Дмитро сідав у маршрутку і повідомив, що має статус учасника бойових дій. Водій став сперечатися, у суперечку втрутився і Юрченко, дійшло до бійки.

Після цього ексармієць купив ніж, повернувся на зупинку і вдарив ним чоловіка. Побратими Дмитра розповідають, що він був поранений у голову під час бойових дій і чудом вижив.

Відтак Деснянський суд столиці засудив його до 9 років позбавлення волі та позбавив звання молодшого лейтенанта. 26 лютого 2019 року апеляційний суд повернув Дмитру офіцерське звання та пом’якшив покарання на один рік. 

Поділитись: