За результатами підрахунку 62% голосів мер міста Саут-Бенд американського штату Індіана Піт Бутіджедж лідирує на кокусах Демократичної партії в штаті Айова — це перший штат, де вони відбулися.

Як передає hromadske, про це повідомило керівництво Демократичної партії в штаті Айова на пресконференції у вівторок, 4 лютого.

За попередніми даними, Бутіджедж отримує 27% делегатів від Айови з 27030 голосами. На другому місці — сенатор від штату Вермонт Берні Сандерс. Хоча в нього більше голосів, ніж у Бутіджеджа (28220), через особливості системи голосування він поки здобуває лише 25% делегатів від штату.

Третє місце — в сенаторки від штату Массачусетс Елізабет Воррен (18% і 22254 голоси), четверте — в колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена (16% і 14176 голосів). На п'ятому місці — сенаторка від штату Міннесота Емі Клобушар (13% і 13357 голосів).

Результати кокусів в Айові мали оголосити ще вранці 4 лютого, однак через проблеми з підрахунком голосів (мобільний додаток для голосування працював некоректно) сталася неочікувана затримка.

Остаточні результати керівництво Демократичної партії в Айові пообіцяло оголосити найближчим часом. Підрахунок 100% голосів ще може змінити позиції кандидатів.

Слід зазначити, що Айова — це перший штат, у якому починають обирати номінанта на боротьбу за президентське крісло від обох партій. Хоча це — невеликий і не найважливіший штат (від нього обирається всього 41 делегат, що складає десь 1% від їхньої загальної кількості), результати змагання тут, як показує досвід, мають великий вплив на подальшу виборчу кампанію.

Водночас за останні 35 років жоден представник Демократичної партії, який програвав в Айові та Нью-Гемпширі, не був номінований від партії у кандидати в президенти.

З лютого по червень 2020 року в кожному американському штаті, а також на деяких заморських територіях США (де, втім, не проходить голосування за президента), відбудуться свого роду «мінівибори» кандидатів для участі у виборах у листопаді 2020 року.

Залежно від населення кожен штат має певну кількість делегатів, які беруть участь у з’їздах партій після згаданих «мінівиборів» — як правило, в липні. Кількість делегатів, які підтримують того чи іншого кандидата, залежить від відсотка голосів, які той набрав. Голосування відбувається за округами, тому найбільша кількість голосів не завжди гарантує перемогу у відсотковому співвідношенні.

«Мінівибори» в штатах проходять у двох форматах — це праймериз і кокуси. Під час праймериз американці відмічають у бюлетенях ім’я їхнього фаворита і кидають його в урну. Під час кокусів кожен виборець у штаті приходить до певного місця — це може бути церква, школа чи навіть урядова будівля — і публічно виголошує свою підтримку тому чи іншому кандидату.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile