ENRU

Південна Корея виявила слід ядерних випробувань КНДР

Південна Корея повідомила про виявлення газу ксенону 133, що містить радіоактивні ізотопи.

Про це передає Reuters.

Комісія з ядерної безпеки Південної Кореї встановила, що виявлений газ пов’язаний з ядерними випробуваннями КНДР, але встановити, чи випробовував Пхеньян водневу бомбу, наразі не можна.

Напевно відомо лише те, що ксенон був північнокорейським, заявив виконавчий комісар Чой Чонбе на прес-конференції у Сеулі. Населенню та навколишньому середовищу газ не зашкодив.

3 вересня влада Північної Кореї офіційно оголосила про успішне випробування водневої бомби, якою планується оснастити нову балістичну ракету.

5 вересня Меркель та Трамп погодилися щодо посилення санкцій проти КНДР. Також Трамп погодив надання зброї Південній Кореї.

Водночас у Південній Кореї почалися протести проти розгортання американської системи ПРО.

11 вересня КНДР пригрозила США: Міністерство закордонних справ Північної Кореї заявило, що на Штати очікує «найбільші біль і страждання в їхній історії» у разі ухвалення нових обмежувальних заходів.

Рада Безпеки ООН одноголосно схвалила розроблену США резолюцію про введення нових санкцій щодо Північної Кореї 12 вересня. У відповідь КНДР у на санкції пригрозили «нарощуванням озброєння».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram