Південна Корея запустила свою першу космічну ракету «Нурі». Не все вийшло вдало

Південна Корея запустила у космос свою першу ракету власного виробництва «Нурі». Сам запуск відбувся майже успішно, однак ракета не змогла вивести на орбіту макет супутника.

Про це пише Reuters.

Першу південнокорейську ракету-носій KSLV-II «Нурі», що має три ступені, запустили зі стартової платформи в космічному центрі «Наро» близько 17:00 за місцевим часом (11:00 за Києвом).

За запуском ракети з космічного центру спостерігав навіть президент Південної Кореї Мун Чже Ін.

Усі етапи запуску ракети, окрім третього, завершального, відбулися вдало. Ракета змогла піднятися у повітря на 700 кілометрів, після чого останній ступінь ракети вимкнувся на 40-50 секунд раніше. Усього процес тривав близько 15 хвилин.

Наразі експерти вивчають, у чому була причина раннього вимкнення. За попередніми даними, це могло статися через брак тиску всередині паливного бака, передчасну команду з комп'ютерів управління або через інші фактори.

Міністерка науки та технологій Південної Кореї Лім Хе Сук сказала, що запуск «залишив деяке розчарування», але це, врешті-решт, було перше випробування. «Важливо наголосити, що всі основні кроки запуску були виконані, і ми забезпечили основну технологію», ㅡ сказала вона.

Ракета «Нурі» («Світ») призначена для виведення 1,5 тонни корисного навантаження на орбіту на 600-800 км над Землею. Розробка цієї ракети обійшлася Південній Кореї у приблизно 2 трильйони вон (1,6 млрд доларів). Ракета завдовжки 47,2 метра і завважки 200 тонн оснащена 6 рідиннопаливними двигунами.

Південна Корея вже намагалася запустити ракету в космос 2009-му і 2010-му роках, але зазнала невдачі. Попри це, вже до 2030 року країна хоче відправити зонд на Місяць.