ENRU

Південна та Північна Кореї вперше за 3 роки возз’єднають родини, розділені війною

Пхеньян та Сеул домовилися організувати возз’єднання родин, які були розділені корейською війною.

Про це повідомляє Reuters.

Захід планують провести 20-26 серпня.

«Возз’єднання, яке буде першим за останні три роки, — це один з кроків, який обіцяли виконати лідер КНДР Кім Чен Ин та президент Південної Кореї Мун Чже Ін», — повідомила влада Сеула.

Домовленості двох президентів спрямовані на покращення відносин КНДР та Південної Кореї, які стали напруженими через ядерні програми Північної Кореї.

Востаннє дві Кореї проводили об’єднання родин у 2015 році — це було напередодні початку КНДР прискореної розробки ядерної програми.

З кінця Корейської війни (1950-1953) обидві держави заборонили звичайним громадянам відвідувати своїх родичів на території іншої країни.

Південна Корея та КНДР почали організовувати програми возз’єднання з 2000 року, загалом було проведено 20 зустрічей родичів. Участь у цьому взяли близько 20 тисяч корейців.

Нагадаємо, у квітні 2018 вперше глава КНДР Кім Чен Ин зустрівся з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном у демілітарізованій зоні.

Кім Чен Ин та президент Мун Чже Ін підписали договір, що формально поклав край Корейській війні, що тривала 1950-1953-го року.

Кім Чен Ин назвав зустріч «моментом початку нової історії ери і світу». Зустріч стала третьою після закінчення війни в Кореї, проте обидва попередніх саміти відбувалися в Пхеньяні.