Світ

Південна та Північна Кореї вперше за 3 роки возз’єднають родини, розділені війною

22 червня, 2018 19:41
Світ/Південна та Північна Кореї вперше за 3 роки возз’єднають родини, розділені війною
Зберегти
Вигляд
Пхеньян та Сеул домовилися організувати возз’єднання родин, які були розділені корейською війною.

Пхеньян та Сеул домовилися організувати возз’єднання родин, які були розділені корейською війною.

Про це повідомляє Reuters.

Захід планують провести 20-26 серпня.

«Возз’єднання, яке буде першим за останні три роки, — це один з кроків, який обіцяли виконати лідер КНДР Кім Чен Ин та президент Південної Кореї Мун Чже Ін», — повідомила влада Сеула.

Домовленості двох президентів спрямовані на покращення відносин КНДР та Південної Кореї, які стали напруженими через ядерні програми Північної Кореї.

Востаннє дві Кореї проводили об’єднання родин у 2015 році — це було напередодні початку КНДР прискореної розробки ядерної програми.

З кінця Корейської війни (1950-1953) обидві держави заборонили звичайним громадянам відвідувати своїх родичів на території іншої країни.

Південна Корея та КНДР почали організовувати програми возз’єднання з 2000 року, загалом було проведено 20 зустрічей родичів. Участь у цьому взяли близько 20 тисяч корейців.

Нагадаємо, у квітні 2018 вперше глава КНДР Кім Чен Ин зустрівся з президентом Південної Кореї Мун Чже Іном у демілітарізованій зоні.

Кім Чен Ин та президент Мун Чже Ін підписали договір, що формально поклав край Корейській війні, що тривала 1950-1953-го року.

Кім Чен Ин назвав зустріч «моментом початку нової історії ери і світу». Зустріч стала третьою після закінчення війни в Кореї, проте обидва попередніх саміти відбувалися в Пхеньяні.

Пов`язані новини