Художник з Лондона південнокорейського походження Хван Кім у 2010 році зняв серію з чотирьох фільмів про західну і південнокорейську культуру.

Художник з Лондона південнокорейського походження Хван Кім у 2010 році зняв серію з чотирьох фільмів про західну і південнокорейську культуру.

Він записав їх на 500 DVD-дисків і відправив до Північної Кореї з контрабандистами, пише DW.

Серію з чотирьох роликів художник назвав «Піца для людей», вони присвячені збору речей для поїздки за кордон, корейським поп-виконавцям, святкуванню Різдва та приготуванню піци. У кожному ролику по п'ять хвилин знялися двоє акторів з Південної Кореї.

«У результаті вийшла суміш серіалу й аматорських роликів. Ми хотіли використовувати світло, сатиричний тон і пояснити жителям Північної Кореї щось про культуру Заходу», — розповів художник.

Художник записав рецепт піци для жителів КНДР Відео: Hwang Kim / YouTube

За словами Кіма, ідея зняти такі відео прийшла до нього після новин про появу піцерії в Пхеньяні у 2008 році. Інгредієнти для піци поставляли з Італії, а кухарів відправляли в Рим і Неаполь для навчання правильному способу приготування.

У ролику Кіма про приготування піци актриса розповідає, що для того, щоб потрапити в ресторан, жителі повинні замовляти в ньому місце за кілька місяців до відвідування.

Зйомки проходили в Південній Кореї, фінальна версія була записана на 500 DVD-дисків. Кім віддав безкоштовно п'ятьом контрабандистам по сотні дисків і доручив поширити їх на чорному ринку в Північній Кореї.

За словами художника, йому було все одно, чи продадуть їх або роздадуть просто так. Він також не знає, скільки людей отримали диски, але контрабандисти стверджують, що всі фільми розійшлися.

Художник розповів, що зазвичай контрабандисти приносять замовнику щось як доказ виконання роботи, це можуть бути листи або розписки.

«Я теж отримав відгук. Наприклад, фотографії тих, хто сам приготував піцу після перегляду відео», — розповів Кім.

Раніше повідомлялося, що Міноборони США планує додати у сухпайки військових піцу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile