ENRU

Північна Корея назвала ракети над Японією «першим кроком» до Гуаму

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин назвав останній запуск балістичної ракети над Японією «прелюдією» до подальших військових операцій, спрямованих на американську територію острова Гуам. 

Про це повідомляє державне центральне агентство новин КНДР, передає ВВС.  

«Останні навчання з запуску балістичних ракет в умовах, відповідних військовому часу, — це перший крок військової операції Корейської народної армії в тихоокеанському регіоні і важлива прелюдія в діях щодо стримування Гуаму», — цитує Кім Чен Ина агентство.

Зазначаєтсья, що лідер КНДР Кім Чен Ин був присутній при запуску.  Північнокорейські офіційні особи повідомили СNN у Пхеньяні, що Кім «дуже задоволений випробуванням ракети».

29 серпня КНДР запустила чергову ракету, яка пролетіла над північним японським островом Хоккайдо, а потім впала в море.

Раніше Пхеньян погрожував направити свої ракети на острів Гуам, де знаходиться американська військова база.

Рада Безпеки ООН засудила останній запуск, закликавши Пхеньян згорнути свою ракетну програму. Однак в спільній заяві не йдеться про санкції проти режиму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загроза з півночі: Що відомо про запуск корейської ракети над Японією

29 серпня Північна Корея запустила балістичну ракету, яка пролетіла над територією Японії. Японські військові не робили спроб збити ракету. У свою чергу, Південна Корея скинула 8 бомб на кордоні з КНДР.

Раніше, 26 серпня, Північна Корея запустила кілька ракет малої дальності в напрямку Японського моря.

2 серпня Дональд Трамп підписав документ про нові санкції США проти КНДР, Росії та Ірану. 5 серпня Радбез ООН погодив нові санкції проти Північної Кореї. Зокрема, Північній Кореї забороняється експорт вугілля, залізної руди, свинцю, свинцевої руди, а також морепродуктів. 

Трамп попередив Північну Корею, що Вашингтон відреагує на нові загрози «вогнем і люттю».

У відповідь КНДР оголосила, що вони розглядають можливість нанесення ракетних ударів у районі острова Гуам, де розташована військова база США.

Пентагон пригрозив КНДР нанесенням превентивного удару по стартових майданчиках ракет на північнокорейській території.

Командувач ракетними військами КНДР заявив, що в Пхеньяні мають намір атакувати райони, прилеглі до бази американських ВПС на Гуамі.

У заяві вказується, що ракети КНДР повинні пролетіти над територією Японії і впасти в 30-40 км від бази ВПС США.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram