Реалізація стратегії «малих кроків» з деокупації Донбасу, пропонована міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, наразі неможлива через протидію Росії.

Реалізація стратегії «малих кроків» з деокупації Донбасу, пропонована міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, наразі неможлива через протидію Росії.

Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

За його словами, він вже «коротко обговорював» стратегію з міністром Аваковим.

«Вважаю, що кожен має право пропонувати ідеї. Суспільна дискусія дуже важлива. Але ми повинні розуміти, що це має бути комплексне бачення того, що ми можемо і що ми повинні робити... Тактика малих кроків або середніх, або будь-яка інша — це важливо. Роль поліцейського компонента теж важлива, але найголовніше - розпочати деокупацію. Зараз Росія нам цього не дає», — наголосив Клімкін.

Міністр додав, що Росії потрібні окуповані території для дестабілізації України.

«Усі мають чітко розуміти, що Росії, за визначенням, український Донбас не потрібен. Росії взагалі не потрібен Донбас, а потрібні окуповані території, щоб використовувати їх для дестабілізації всієї України, ніяк інакше», — додав він.

За його словами, Росія ставитиме прогрес щодо Донбасу в ширший контекст своїх відносин із Заходом.

«Кроки щодо реальної деокупації можливі виключно як результат скоординованого тиску цивілізованого світу. І те, що я вже говорив: нам потрібна чітка стратегія, інакше Росія маніпулюватиме подальшим процесом, створюючи численні пастки», — підкреслив Клімкін.

Нагадаємо, у квітні глава МВС Арсен Аваков оприлюднив власний «мирний сценарій» для Донбасу.

Його пропозиції не суттєво відрізняються від Мінських угод, водночас «план Авакова» відрізняється від офіційної позиції України на переговорах щодо Донбасу, яку займає президент Петро Порошенко.

Голова держави наполягає — для припинення війни на території сепаратистів потрібно розмістити миротворчий контингент ООН. Передусім миротворці мають узяти під контроль ділянку українсько-російського кордону — «дірку», через яку Росія постачає сепаратистам військових, зброю, техніку й усе необхідне.

Голова МВС не відкидає ідею миротворчої місії ООН, однак пропонує повертати Донбас «частинами».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Із «яструбів» у «голуби»: як Аваков дійшов до плану щодо Донбасу​

Поділитись: