Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яке дозволить більше враховувати зміну ринкових цін на газ при формуванні тарифу на тепло. Це дозволить зменшити суму у платіжці за тепло за грудень на 300-400 гривень.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук під час зустрічі в межах Ради регіонів 24 грудня.

«Ми на рівні уряду сьогодні ухвалили постанову, яка фактично дозволяє на місцях врахувати ринкову ціну на газ. Тобто, можна відкоригувати те, що люди отримують у своїх платіжках на різницю ринкової ціни та тієї ціни, яка закладена наразі у тарифі. Фактично можна відреагувати, працюючи на ринковій логіці», — повідомив голова уряду.

Також Гончарук звернувся до місцевих влад, аби вони зробили перерахунки, а українці отримали у платіжках за тепло на 30% менші суми.

16 листопада уряд скасував штучно встановлене попереднім складом Кабінету міністрів обмеження на максимальний розмір тарифу на опалення. Зокрема, в уряді повідомили, що це рішення суперечить домовленостям України з МВФ.

Нагадаємо, що напередодні парламентських виборів уряд Володимира Гройсмана штучно обмежив розмір тарифів на тепло до 1400 гривень.

Поділитись: