Колишній віцепрезидент США, а нині — кандидат на посаду президента від Демократичної партії Джо Байден і п’ятий президент України Петро Порошенко відреагували на публікацію начебто записів їхніх телефонних розмов позафракційним народним депутатом Андрієм Деркачем.

Так, речник Байдена Ендрю Бейтс заявив, що в передвиборчому штабі кандидата їх розглядають як продовження зусиль Росії з завдання шкоди ексвіцепрезиденту.

«Вони дуже відредагували їх (записи — ред.), і вони все одно є діркою від бублика, що з тріском провалилася», — заявив Бейтс у коментарі The Washington Post.

Своєю чергою, Петро Порошенко записав відеозвернення, в якому назвав публікацію нібито записів своїх із Байденом розмов «масштабною спецоперацією», яку провела «п’ята колона Кремля».

«Через втягування у передвиборчу боротьбу в Америці вони намагаються підірвати двопартійну підтримку України Сполученими Штатами… Це проросійські провокатори намагаються залишити нас сам-на-сам із Кремлем», — заявив Порошенко.

Нагадаємо, 19 травня позафракційний народний депутат Андрій Деркач оприлюднив начебто записи телефонних розмов Петра Порошенка з Джозефом Байденом. Він назвав ці записи доказами «міжнародної корупції» та «зовнішнього управління» Україною.

20 травня на пресконференції з нагоди річниці президентства Володимир Зеленський заявив, що вирок його попереднику Петру Порошенку ще буде.

«Що стосується вироку пану Порошенку — я впевнений у цьому і впевнений, що все це ще попереду. Ви бачили і вчорашній скандал. Вони так керували державою, що на них чекає багато дуже різних пригод і різних вироків», — сказав президент.

Зеленський також додав, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова вже зареєструвала провадження за фактом оприлюднених Деркачем нібито аудіозаписів розмов Байдена і Порошенка.

Поділитись: