Після прибуття з Єгипту чи Албанії в Україну тепер не потрібно буде робити тест на коронавірус, чи проходити 14-денну обсервацію/самоізоляцію.

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Так, Кабінет міністрів 15 липня змінив критерії щодо країн, які відносяться до «червоної зони» через значний рівень поширення коронавірусу. Такими країнами Україна тепер вважатиме держави, в яких кількість активних випадків COVID-19 становить більше ніж 55 на 100 тисяч населення (раніше було 40 хворих на 100 тис.).

«Очікуємо позитивних рішень і за іншими туристичними маршрутами! А поки мандруємо Україною», — написав міністр.

Зазначимо, люди, які приїздять з країн «червоної зони» в Україну, зобов'язані відбути двотижневу обсервацію або самоізоляцію, попередньо встановивши на свій смартфон додаток «Дій вдома».

Якщо людина є громадянином країни «червоної зони», але має документи, які підтверджують, що протягом останніх 14 днів вона перебувала в країні «зеленої зони», то потреби в обсервації або самоізоляції немає.

Наголошуємо, в’їзд до країн ЄС загалом залишається закритим для громадян України, а купівля квитка на рейс не дає дозволу на перетин кордону.

Право на в’їзд до країн-членів ЄС мають лише окремі категорії людей:

  • ті, хто подорожує з метою навчання; 
  • громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • моряки, що прямують на корабель; 
  • медики й дослідники;
  • сезонні працівники та студенти;
  • висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Як і раніше, дозвіл на в’їзд зберігається для членів родин громадян ЄС, тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ, а також дипломатів.

Перед плануванням поїздки в МЗС закликають українців уважно ознайомлюватися з умовами в’їзду до країн призначення — для цього на сайті міністерства є спеціальна інтерактивна мапа, яку можна проглянути тут.

Поділитись: