Платіжна система Visa зобов'язала українські банки починаючи з квітня випускати лише безконтактні банківські картки, що підтримують технологію payWave. Випуск карток Visa, що не підтримують безконтактні розрахунки припиниться.

Про це повідомила директорка платіжної системи Visa у країнах СНД та Південно-Східній Європі Віра Платонова.

Зазначається, що обсяг безконтактних карток в Україні протягом останнього року суттєво зріс — загалом на 44%. Крім цього наразі активно розвивається інфраструктура для функціонування карток безконтактного розрахунку. Так, 80% платіжних терміналів підтримують безконтактні розрахунки як карткою, так і за допомогою смартфонів.

Також директорка Visa повідомила, що її компанія готується запровадити в Україні технологію, що може перетворити смартфон з операційною системою Android на платіжний термінал. Запуск цієї технології очікується протягом 2019 року.

За даними Нацбанку, у 2018 році частка безготівкових розрахунків в Україні становила 45,1%. Загалом українці провели 3,1 мільярда безготівкових операцій на 1,3 трильйона гривень. Більшість таких розрахунків проводили у торговельних мережах.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що на кожного українця у середньому припадає по 1,4 платіжних картки.

Поділитись: