Державна податкова служба запустила оновлену систему моніторингу ризиків при реєстрації податкових накладних з податку на додану вартість (ПДВ). Ця система має боротися зі схемами отримання фіктивного відшкодування з бюджету.

Як повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, оновлена система допоможе побороти тіньову галузь з «купівлі-продажу» податкового кредиту з ПДВ (чим більшим є податковий кредит, тим менше підприємство сплачуватиме податки до бюджету і навіть може отримати з бюджету відшкодування).

«Ті, хто не платять податки, зустрічатимуть опір від держави. Їм працювати точно не буде комфортно. Уся «тінь» на наших ринках до кінця вже цього року має піти в історію», — заявив Гончарук.

Він вважає, що запуск оновленої системи моніторингу ПДВ не має зашкодити роботі чесного бізнесу, попри те, що попередні наміри держави упорядкувати ситуацію з ПДВ призводили до затримок у виплаті бюджетного відшкодування.

Зазначимо, що відшкодування податку на додану вартість здійснюється у випадку, коли платник ПДВ експортує товар за кордон. При експорті товари звільняються від ПДВ, адже такий податок сплачується у країні, куди ввозиться продукція.

Поділитись: