УКРАЇНА

Поділ виконавчої влади між президентом і прем’єром заважає реформуванню України — екс-міністр фінансів Словаччини

30 серпня, 2018 01:23
УКРАЇНА/Поділ виконавчої влади між президентом і прем’єром заважає реформуванню України — екс-міністр фінансів Словаччини
Зберегти
Вигляд
Колишній міністр фінансів Словаччини, керівник групи радників прем'єр-міністра України Іван Міклош заявив, що на шляху реформування України є декілька політичних перепон, зокрема поділ виконавчої влади між президентом та прем’єром.

Колишній міністр фінансів Словаччини, керівник групи радників прем'єр-міністра України Іван Міклош заявив, що на шляху реформування України є декілька політичних перепон, зокрема поділ виконавчої влади між президентом та прем’єром.

Про це він повідомив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

«На жаль Україна має дуже нещасну конституційну ситуацію, коли виконавча влада поділена між президентом та урядом. Це ані президентська, ані парламентська система», — зазначив Міклош.

Він пояснив, що для впровадження реформ повинна бути якась одна система, щоби була «одна відповідальна особа».

«Щоби кожний знав — це відповідальна особа, або президент, або прем’єр, і він відповідає за виконавчу владу», — підкреслив екс-міністр фінансів Словаччини.

Ще одною перепоною Міклош вважає коаліційний уряд, який не підтримує парламент. Він наголосив, що більшість парламенту, яка формує уряд, повинна голосувати за законопроекти, які цей уряд пропонує.

«В Україні це так не працює, політична сцена так не працює, як в інших країнах», — сказав Міклош.

Також Міклош заявив, що без співпраці з Міжнародним валюним фондом на Україну очікує дефолт.

Раніше він зазначив, що Україна має потенціал для росту економіки на 6-7% на рік.

Пов`язані новини
Політика
22 листопада 2018
Конституційний суд схвалив зміни до Конституції щодо інтеграції в ЄС та НАТО
Конституційний суд надав позитивний висновок щодо президентського законопроекту про внесення змін до Конституції про інтеграцію України до Євросоюзу та НАТО. Про це заявила представниця президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.За таке рішення проголосували 14 суддів Конституційного суду, що становить більшість голосів. Таким чином, запропоновані зміни визначити такими, що відповідають чинній Конституції, тому вони можуть бути підтримані парламентом.Висновок стосувався відповідності законопроекту статтям 157 і 158 Конституції.Стаття 157 — «Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України».Стаття 158 — «Законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту».Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони підтримав ініційований президентом України Петром Порошенком проект змін до Конституції, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.3 вересня Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про зміни до Конституції щодо прагнення України до інтеграції в НАТО та Євросоюз.Про наміри зареєструвати такий законопроект Петро Порошенко заявив у День Незалежності України.Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.Також Порошенко заявив, що Україна залишається в пріоритетах Північноатлантичного Альянсу і зовнішньої політики США. Таким чином президент прокоментував зустріч та спільну прес-конференцію американського президента Дональда Трампа та глави РФ Володимира Путіна.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпекуГенсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти