Колишній міністр фінансів Словаччини, керівник групи радників прем'єр-міністра України Іван Міклош вважає, що у передвиборчий період Україні важливо зберегти досягнення тих реформ, що вже були впроваджені, а також продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Колишній міністр фінансів Словаччини, керівник групи радників прем'єр-міністра України Іван Міклош вважає, що у передвиборчий період Україні важливо зберегти досягнення тих реформ, що вже були впроваджені, а також продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Про це Міклош заявив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Він зазначив, що Україні вдалося багато чого досягти, тому у передвиборчий період це важливо зберегти. 

«Це макрофінансова стабільність. Для цього потрібно зберегти і продовжувати програму Міжнародного валютного фонду. Без продовження співпраці з МВФ буде провал, буде дефолт. Це було би дуже-дуже погано», — підкреслив Міклош.

Крім того, на його думку, потрібно продовжувати реалізовувати реформи, які вже були запроваджені, зокрема приватизацію.

«Також земельна реформа, я не знаю, чи можливо (запровадити її — ред.) перед виборами, а також потрібно продемонструвати прогрес у реформі правоохоронних органів і у сфері верховенства права», — сказав Міклош.

Він пояснив, що має на увазі реформування всіх правоохоронних органів, а також судової системи, зокрема створення Антикорупційного суду. 

Міклош наголосив, що після виборів Україна має продовжити реформування.

«Потім я думаю Україна буде мати дуже гарне майбутнє», — резюмував він.

Як повідомлялося, Нацбанк очікує отримати транш МВФ до кінця осені.

На засіданні 22 серпня Кабмін доручив виконувачці обов’язків міністра фінансів Оксані Маркаровій розпочати підготовку до отримання п’ятого траншу від МВФ. Зокрема, мова йде про процес підписання векселів на користь фонду, які необхідні для зарахування траншу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, йдеться про зрівняння цін на газ для населення та для промисловості, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

26 липня під час засідання Ради фінансової стабільності її члени наголосили на тому, що відсутність співпраці з МВФ є найбільшою загрозою фінансової стабільності України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Поділитись: