Подоляк відповів на заяву лаврова про те, що Україна обговорює з росією зняття санкцій

Україна на перемовинах з росією не обговорює питання зняття санкцій, про що заявляв голова мзс рф сергій лавров.

Про це нам у коментарі повідомив радник голови Офісу президента та член української делегації Михайло Подоляк.

Що сказав лавров?

В інтерв'ю китайському виданню «Сіньхуа» він розповів, що російська та українська делегації фактично щоденно через відеозв'язок обговорюють проєкт можливого договору. За його словами, в цьому документі нібито мають зафіксувати такі «елементи постконфліктного стану справ», як постійний нейтралітет, без'ядерний, позаблоковий та демілітаризований статус України, а також гарантії її безпеки.

«На порядку денному переговорів також є питання денацифікації, визнання нових геополітичних реалій, скасування санкцій, статусу російської мови та інше», — сказав посадовець.

Він додав, що також сторони нібито розглядають варіант зі створенням інституту держав-гарантів, серед яких будуть постійні члени Радбезу ООН, включно з росією та Китаєм.

Відповідь Подоляка

Він заявив, що «між фактами і фантазіями у представників рф занадто велика дистанція». За словами Подоляка, в межах переговорного процесу глобальні міжнародні санкції щодо росії не обговорюють, оскільки досі не усунуто причини їхнього запровадження — окупацію частини території України та порушення її територіальної цілісності та суверенітету.

Подоляк наголосив, що Україна не може обговорювати санкції без участі всіх інших країн, адже їх запровадила міжнародна спільнота. «І саме всім нашим партнерам разом з Україною визначати, коли та які рішення щодо санкцій ухвалювати», — наголосив посадовець.

Також він прокоментував тези лаврова про переговори щодо «денацифікації» та статусу російської мови в Україні.

«"Денацифікацію та російську мову" російська армія цілком конкретно "обговорила" з українцями у Бучі, Гостомелі, Харкові, Волновасі та, звичайно ж, у Маріуполі. І всі відповідні висновки назавжди вписані в історію кров'ю безневинних українських громадян», — зазначив Подоляк.

До всього, він нагадав, що не бачив лаврова за столом переговорів жодного разу, хоча сам не пропустив жодного раунду: «Дещо дивує його схильність коментувати те, в чому не береш участь».

Переговори з рф

Україна веде перемовини з представниками росії з перших днів повномасштабного російського вторгнення. Зокрема, на переговорах у Стамбулі 29 березня українська делегація передала російській своє бачення міжнародного документа, що зафіксує гарантії безпеки для України в обмін на позаблоковий статус. Ключова вимога — гарантії безпеки України мають бути аналогічні 5-й статті НАТО.

Цей договір може стати дипломатичним варіантом закінчення війни. Якщо сторони підтримають такий документ, це означатиме припинення війни. Далі процедура така: відведення військ, проведення референдуму в Україні щодо відмови від курсу на НАТО, ратифікація договору гарантами безпеки та Україною.

Представники ТуреччиниІталії та Німеччини вже заявили, що готові стати гарантами. Проте з публичними обіцянками взяти на себе зобов'язання в разі необхідності застосувати збройну силу вони не квапляться.

Так, міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що гарантії за зразком 5-тої статті НАТО не готова давати не лише Туреччина, але й США, Велика Британія та Канада. А прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон уточнив, що бачить ці гарантії лише через надання озброєння, навчання українських військових та обмін розвідувальними даними.