Що каже поліція? Яка доля підозрюваних? Як реагують правозахисники і що далі буде з ромами, на яких здійснили напад? Більше про це дивіться у репортажі Громадського зі Львова.

Безлад, сліди крові, всюди розкидані особисті речі та дитячі іграшки. Так виглядає поселення ромів у Львові після нападу в ніч на 24 червня.

Нападники атакували табір зненацька, серед ночі: в масках, озброєні ножами, ломами й молотками. Одного рома вбили, ще трьох, зокрема й десятирічну дитину, поранили ножем.

Підозрюваних затримали — це 11 хлопців віком від 16 до 18 років, а також 20 річний організатор нападу. Більшість із них учаться в старших класах львівських шкіл. Себе ідентифікують членами ультраправої організації «Твереза і зла молодь». В угруповання був youtube-канал — Lemberg Jugend — та сторінка в Telegram, де поширювали расистський та неонацистський контент. Після нападу сторінки видалили. У поліції запевняють, що нападники мали детальний план атаки, розподілені завдання і ролі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Твереза і зла молодь»: що відомо про нападників на ромів у Львові​

Водночас у школі №83 у Львові, де вчилися п'ятеро підозрюваних, шоковані новинами. За словами в.о. директорки школи, це учні 10 класів, четверо однокласників та один — з паралелі. 

«Діти активні, долучені до благодійних організацій, до шкільної активності. Ніхто не міг і подумати, що вони можуть бути до цього причетні. Змін у поведінці не помічала. Вони з благополучних сімей», — каже вона.

Що каже поліція? Яка доля підозрюваних? Як реагують правозахисники і що далі буде з ромами, на яких здійснили напад? Більше про це — в репортажі Громадського зі Львова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Злочин без кари: як розслідуються напади на ромські поселення

Поділитись: