Роман Поланскі отримав французьку кінопремію «Сезар» як найкращий режисер за фільм «Офіцер і шпигун». Після того, як ім'я режисера прозвучало на церемонії нагородження увечері 28 лютого, кілька актрис покинули залу на знак протесту.

Про це повідомляє Variety.

Ні Поланскі, ні інші учасники знімальної групи «Офіцера і шпигуна» на церемонії не були присутні. Напередодні Поланскі заявляв, що не прийде на церемонію, оскільки не хоче, щоб його «лінчували».

Загалом «Офіцер і шпигун» був номінований на 12 премій «Сезар», але у підсумку отримав три нагороди — за найкращу режисуру, найкращий адаптований сценарій (Поланскі і письменник Роберт Харріс) і найкращий дизайн костюмів.

«Офіцер і шпигун» — історичний трилер про суд над французьким євреєм Альфредом Дрейфусом, якого несправедливо звинуватили у шпигунстві на користь Німецької імперії у 1894 році.

У середині лютого керівництво кінопремії «Сезар» пішло у відставку через 12 номінацій фільму Поланскі.

Романа Поланскі у 1977 році звинуватили у згвалтуванні 13-річної фотомоделі в Лос-Анджелесі. Після арешту і пред’явлення йому звинувачень Поланскі визнав себе винним, але втік зі США до Європи, щоб уникнути покарання. Пізніше Поланскі звинуватили у насильстві ще кілька акторок.

Поділитись: