Поліцейський Василь Мельников, якого підозрюють у перевищенні влади і побитті членів праворадикальної організації С14 у Києві, вийшов під заставу і розповів свою версію інциденту в Подільському райвідділку поліції.

Відеозапис із поліцейським оприлюднив кандидат у президенти Ілля Кива, який і вніс заставу за Мельникова.

Підозрюваний стверджує, що в нього «не було прямого умислу» бити лежачого.

«На той момент мене так само забризкали балоном і я переживав, що може бути все що завгодно, і стан був емоційний. І коли людина перебувала на землі, то якщо і наносилися якісь удари, то не по голові», — сказав він.

Поліцейський розповів, що служить в правоохоронних органах з 2006 року, але ніколи не працював у «Беркуті».

Мельников також заявив, що він не кричав «лягай, Бандеро».

«Мене ще в той момент і на вулиці не було, і я взагалі не думав, хто це, щоби кричати», — сказав він.

На запитання, хто для нього Бандера, поліцейський відповів: «Людина, яка колись була націоналістом і відстоювала свої інтереси, але я байдужий до нього, немає ні позитивного, ні негативного ставлення».

Раніше суд взяв Василя Мельникова під варту на два місяці з правом на заставу та відсторонив від виконання обов’язків.

Нагадаємо, 9 лютого перед зустріччю кандидатки в президенти Юлії Тимошенко з виборцями правоохоронці затримали людей, які йшли на акцію «Хто замовив Катю Гандзюк?». Як повідомила кореспондентка Громадського, поліція затримала членів націоналістичних організацій С14, «Невідомий патріот» та «Традиції й порядок».

Учасники акції стверджують, що поліція застосувала силу під час затримання, забрала їхні речі та відмовилася віддавати. Через це затримані почали «протестувати», після чого, за словами активістів, поліція застосувала сльозогінний газ та побила їх.

Держбюро розслідувань порушило кримінальну справу через можливе перевищення влади працівниками поліції.

Водночас у поліції заявили, що затримані не мають стосунку до мирної акції «Хто замовив Катю Гандзюк?», яка проходила на Контрактовій площі. Також поліція вважає, що затримані намагалися захопити Подільський райвідділок.

Увечері 9 лютого активісти поїхали до будинку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та «обстріляли» його салютами, протестуючи проти дій поліції.

Поділитись: