Колишньому поліцейському Дереку Шовену, якого звинувачують в убивстві афроамериканця Джорджа Флойда, призначили заставу у розмірі 1,25 мільйона доларів.

Про це повідомляє CNN.

Прокурор Метью Френк зазначив, що така висока сума застави викликана резонансом справи.

Суму застави можуть знизити до мільйона доларів, якщо Шовен погодиться на низку умов. Зокрема, він має відмовитися від роботи в правоохоронних органах і контактів із родиною загиблого. Також підозрюваного зобов’яжуть здати всю вогнепальну зброю та не залишати штат Міннесота.

Нагадаємо:

  • 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.
  • В інтернет потрапило відео, на якому Флойд лежить на землі й кричить: «Я не можу дихати», а поліцейський тримає коліно у нього на шиї.
  • Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення США.
  • Чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні Флойда, звільнили, а одного з них, який безпосередньо душив чоловіка, 29 травня взяли під варту. Йому висунули звинувачення в убивстві третього ступеня тяжкості (тобто вбивство було скоєне без наміру вбити, але без поваги до людської гідності).
Поділитись: