Національна поліція України внесла заяву до Єдиного журналу обліку заяв і повідомлень після публікації програмою «Схеми» розслідування, у якому йшлося про наповнення виборчих фондів партії «Батьківщина» людьми, які про це не знали. Про це в ефірі Громадського заявив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.

Оновлено! Раніше у цій новині йшлося про те, що поліція порушила справу за фактом розслідування журналістів програми «Наші гроші з Денисом Бігусом». Однак, згодом речник МВС Артем Шевченко зв'язався з Громадським і уточнив, що справу не порушено.

«Наразі кримінальне провадження не порушили. Заяву поки внесли у Єдиний журнал обліку заяв і повідомлень. Після цього можуть відкрити провадження. Про відкриття має повідомити інше джерело», — сказав Шевченко.

Він зазначив, що йдеться про розслідування програми «Схеми», у якому розповідається про фінансування партії «Батьківщина».

«Йдеться про факт розміщення в інтернеті журналістського розслідування, у якому йдеться про наповнення виборчих фондів політичної сили, в даному разі це «Батьківщина, внесками від людей, які не знали про такі внески», — зазначив він.

Шевченко додав, що також були відкриті провадження за фактом звинувачень кандидатів у президенти Петра Порошенка та Юлії Тимошенка на адресу один одного, про масштабний підкуп виборців.

Нагадаємо, 28 лютого програма «Схеми» оприлюднила розслідування, у якому йшлося, що частина благодійників, які наповнили бюджет партії Тимошенко на близько 150 мільйонів гривень, не знають про ці внески.

Сама Юлія Тимошенко, коментуючи розслідування про фінансування своєї партії, заявила, що це підприємці середнього класу в такий спосіб підтримують партію через родичів, бо бояться, що на них відкриють справи.

Поділитись: