Волинська поліція розслідує дії місцевих чиновників, які могли призвести до обміління Шацьких озер.

Про це повідомили в прес-службі прокуратури Волинської області.

Зазначається, що дії чиновників на користь третіх осіб могли призвести до різкого падіння рівня води в Шацьких озерах, зокрема в одному з найбільших озер України — Світязі.

За даними правоохоронців, посадовці Держекоінспекції не оцінили, який вплив на озера має незаконна діяльність підприємств поруч.

«Одне з таких підприємств побудувало неподалік штучні водні об’єкти на орендованій території площею 230 га без відповідних на це документів та здійснює з них водозабір для поливу саджанців лохини на площі понад 150 га», — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі наголосили, що посадовці Держекоінспекції навіть не подали до суду для припинення цієї незаконної діяльності.

За цим фактом поліція порушила справу за частиною 2 статті 364 (Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу.

«У кримінальному провадженні триває досудове розслідування, у ході якого буде надано правову оцінку також діям інших органів влади та суб’єктів господарювання», — йдеться у повідомленні.

У відомстві наголосили, що розслідування перебуває на особливому контролі прокуратури Волині.

Поділитись: