З 19 грудня поліція розпочинає підготовку до забезпечення публічної безпеки та правопорядку під час проведення новорічних та різдвяних свят. Зокрема, як повідомив заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич, буде посилена охорона храмів.

За словами Фацевича, особовий склад Нацполіції вже працює у посиленому варіанті несення служби.

«Зараз вже розпочинаються святкові дні, тому особлива увага поліції повинна бути зосереджена на місцях святкування та відпочинку громадян. Наше головне завдання — це дотримання правопорядку без виключення», — зазначив Фацевич.

Заступник голови Нацполіції наголосив, що необхідно забезпечити присутність сил поліції поблизу храмів, церков та місць проведення релігійних відправ.

Також під час наради правоохоронців її учасники обговорили питання забезпечення безпеки дорожнього руху.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату продовжить існувати окремо, однак її присутність в Україні більше не відповідає канонам. 

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Поділитись: