Поліція розслідує досліди на живих тваринах у київському університеті. У виші відреагували

Використання кроля під час занять у НУБіП
Використання кроля під час занять у НУБіПНУБіП

Поліція розслідує жорстоке поводження з тваринами під час дослідів у Національному університеті біоресурсів і природокористування (НУБіП). У самому виші звинувачення називають провокаціями.

Про це повідомляє поліція Києва.

Так, правоохоронці отримали інформацію, що в університеті персонал жорстоко поводиться з тваринами та катує їх під час дослідів, а потім у соцмережах публікує фото й відео досліджень.

Тож поліцейські відкрили кримінальну справу за фактом жорстокого поводження з тваринами (ч. 1 ст. 299 Кримінального кодексу). Санкція статті передбачає до 3 років ув'язнення. Наразі триває досудове розслідування.

З чого все почалося?

Про жорстоке поводження з тваринами в НУБіП повідомила громадська організація з захисту прав тварин URSA. За їхніми даними, на факультеті ветеринарної медицини викладач продемонстрував на живій тварині без анестезії механізми рефлекторної зупинки дихання під впливом аміаку на рецептори слизової оболонки органів.

Однак зоозахисники зазначають, що закон України про захист тварин від жорстокого поводження забороняє проводити на тваринах демонстрації в навчальних цілях, якщо їх можна провести на неживих об'єктах.

В URSA кажуть, що результати експериментів викладали на офіційних сторінках університету. Водночас студенти передали зоозахисникам, що просили викладачів припинити знущання з тварин, бо навіть у підручниках зазначено, що всі дослідження на живих істотах потрібно робити під анестезією.

Яка реакція вишу?

У НУБіП кажуть, що проти вишу організували провокаційну кампанію, щоб «зірвати якісний освітній процес на найкращому факультеті ветеринарної медицини в Україні». Відповідальними за провокації вважають тих, хто нібито не хоче працювати, а хоче стати лікарем ветеринарної медицини дистанційно.

Також в університеті зазначили, що їхня пресслужба зверталася до URSA, щоб ті розкрили свої джерела інформації та спростували неправдиву, на думку вишу, інформацію.

«На факультеті чітко дотримується чинне законодавство України, норми і правила поведінки з тваринами. Функціонують постійні біоетичні комісії на рівні університету, які очолюють академік Анатолій Мазуркевич, та факультету ветеринарної медицини під керівництвом професора Лариси Шевченко, що здійснюють відповідний контроль і нагляд», — йдеться в заяві НУБіП.