Поліція: українці не почали купувати більше зброї, але скуповують боєприпаси
На тлі загострення російської агресії продаж зброї в Україні суттєво не зріс, але люди почали скуповувати боєприпаси.
Про це повідомив заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич, пише «Укрінформ».
Як вказують у поліції, за лютий минулого року було продано менш ніж 10 тисяч одиниць зброї, а за лютий цього року ㅡ 10 300.
«Тобто немає значного збільшення продажу зброї. В основному у східному регіоні держави реалізується. Але щодо реалізації боєприпасів ㅡ суб’єкти господарювання нам кажуть про те, що дійсно, люди скуповують. Це хороший меседж, тому що наші люди не купують гречку, а купують боєприпаси», ㅡ сказав Фацевич.
Він додав, що головним є питання контролю зброї, зокрема мисливської, яка легалізована в Україні.
«Кількість зброї, яка перебуває законно на руках українців – це 1 млн 200 тисяч одиниць. Кількість власників мисливської чи спортивної зброї ㅡ 709 тисяч людей, іще 250 тисяч ㅡ власники травматичної зброї», ㅡ сказав Фацевич.
За його словами, буде також спрощено процедуру отримання дозволу на зброю для членів добровольчих формувань територіальних громад.
Йдеться про прискорене отримання саме мисливської зброї. Фацевич зазначив, що документи на право придбання такої зброї надаватимуть до трьох діб, а потім «у максимально стислі строки» надаватимуть і дозвіл на її використання.
«Якщо член добровольчого формування відповідно до закону про національний спротив пред'являтиме посвідчення, процес буде прискорено максимально. Ми сприятимемо одержанню дозволу на отримання та зберігання мисливської зброї», ㅡ сказав Фацевич.
Нагадаємо, у січні депутати ухвалили закон, який дозволяє добровольцям застосовувати особисту мисливську зброю під час виконання завдань тероборони.
Зокрема, застосовувати зброю можна для захисту цивільних людей та об’єктів, відбиття нападу або запобігання загрозі нападу на об’єкти, що охороняються, звільнення захоплених об’єктів, знищення ворожої зброї, затримання, роззброєння або знешкодження людей, що причетні до збройної агресії тощо.
А закон про тероборону в Україні набув чинності від початку 2022 року. Він урегульовує питання розвитку територіальної оборони, організації руху опору та відповідної підготовки українців до національного спротиву.
До складу Сил тероборони входять командування, 4 регіональні управління, 25 бригад (по одній у кожній області та в Києві) й орієнтовно 150 батальйонів (один на район).
- Поділитися: