Від початку передвиборної кампанії до правоохоронних органів надійшло понад 4 тисячі заяв про порушення, пов'язані з виборами. При цьому поліція зареєструвала лише 229 кримінальних проваджень у зв'язку з порушеннями. Про це в ефірі Громадського повідомив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.

Він повідомив, що у день виборів, 31 березня, по всій Україні для нагляду за безпекою працюватимуть 130 тисяч правоохоронців різних відомств.

«Від Національної поліції найбільше, але безумовно і Національна гвардія, і прикордонники і міграційна служба теж», - сказав він.

«Станом на сьогодні зареєстровано 2294 повідомлення про порушення… Звісно, лідери — це найбільш населенні території, місто Київ, Дніпропетровська область, а також інші області… Ну і найбільше повідомлень про незаконну агітацію, підкуп виборців і хуліганство, це ключові речі», — пояснив речник МВС.

Шевченко додав, що нині правоохоронцями зареєстровано 229 кримінальних проваджень за фактом порушення передвиборчої кампанії.

«Ви можете зіставити: понад 4 тисячі повідомлень і 229 внесена в ЄРДР… але є частина адмінпротоколів, штрафів», — сказав він.

Також Шевченко зазначив, що є 25 осіб, яким повідомлено про підозру у 15 кримінальних провадженнях за фактом порушень на перегонах.

За словами Шевченка, такий великий розрив між кількістю звернень і відкритими провадженнями пояснюється тим, що серед звернень велика кількість адмінправопорушень, або ж незначних порушень.

18 березня в МВС повідомляли, що до правоохоронних органів надійшло 3305 заяв про порушення, пов'язані з виборами. Відповідно, було розпочато 175 кримінальних проваджень, зокрема 75 пов’язаних із порушеннями виборчого законодавства.

Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня. Якщо буде другий тур, він відбудеться 21 квітня.

Поділитись: