Поліція відкрила кримінальне провадження через расизм на матчі чемпіонату України з футболу між донецьким «Шахтарем» та київським «Динамо».

Про це ідеться у заяві правоохоронців.

11 листопада слідчий Слобідського відділу поліції Харкова відкрив справу про «порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками» (частина 1 статті 161 Кримінального кодексу України). За даними слідства, близько 20 динамівських уболівальників «вигукували непристойні гасла» на адресу гравців «Шахтаря».

«Поліцією вживаються всі необхідні заходи щодо встановлення та розшуку осіб, причетних до злочину», — додали правоохоронці.

Зазначається, що хід цієї роботи перебуває «на особистому контролі» керівництва головного управління Нацполіції в Харківській області.

10 листопада арбітр зупинив футбольний матч між «Шахтарем» та «Динамо», який відбувався в Харкові.

Під час другого тайму арбітр забрав команди в підтрибунне приміщення після того, як вболівальники вигукували образи на адресу бразильських гравців «Шахтаря». Матч зупинили на 3 хвилини.

Капітан команди Тайсон показав трибунам середній палець.

Після повернення на поле арбітр показав Тайсону червону картку.

Матч 14-го туру чемпіонату України з футболу серед команд Прем'єр-ліги завершився з рахунком 1:0 на користь «Шахтаря». 

Наступного дня у футбольних клубах «Динамо» та «Шахтар» прокоментували поведінку уболівальників, які вигукували образи на адресу бразильських гравців «Шахтаря» після чого арбітр зупинив матч. Так, у «Шахтар» засудили поведінку фанатів, а в «Динамо» твердження про вину уболівальників назвали поспішним.

Поділитись: