Поліція затримала 15 людей, які зривали презентацію платформи примирення для Донбасу
Фото:

Настя Станко/hromadske

Поліція повідомила, що затримала 15 протестувальників, які зривали презентацію Національної платформи примирення і єдності.

Правоохоронці стверджують, що після вчинення правопорушення чоловіки намагалися втекти, а 15 активних учасників доставили до Печерського управління поліції для встановлення анкетних даних та надання пояснень.

Натомість один із затриманих наполягає, що затримані не 15, а лише шестеро, і що ніхто ні від кого не втікав.

Нагадаємо, захід, на якому виступав Сівохо, зірвали близько 50 чоловіків, як представилися ветеранами бойових дій на Донбасі з полку «Азов» та активістами партії «Національний корпус». Поліція не перешкоджала їм ввірватися на захід.


Там почалася словесна перепалка, яка переросла в штовханину. Врешті Сівохо покинув зал, а представники «Нацкорпусу» пішли за ним. Один з них штовхнув Сівоха — той упав.

Як повідомляє кореспондентка hromadske, після затримань під відділок поліції, куди доставили затриманих, прийшло близько 50 людей. Здебільшого учасники «Нацкорпусу».

Слідчі розпочали за цим фактом кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі до 5 років або позбавленням волі на 4 роки.

Зазначимо, що напередодні в ефірі телеканалу «НАШ» Сівохо заявив, що в Україні «внутрішній конфлікт», який заважає вступити до НАТО. Саме формулювання «внутрішній конфлікт» і викликало обурення у ветеранів та «Нацкорпусу».

«Це ж видно неозброєним оком, що нічого не відбувається в цьому напрямку. Так, є прагнення. Так, воно закріплене в документах, але нічого такого не відбувається. Наприклад, у країни НАТО не можуть вступити країни з внутрішнім конфліктом. У нас, на жаль, є бойові дії. Що робити…» — сказав Сівохо в ефірі.

Поділитись: