Київська облдержадміністрація (КОДА) звернулася до Національної поліції щодо повернення 10,5 млн грн, які департамент охорони здоров'я виплатив компанії «Ліртон Груп» як передоплату за придбання для обласних лікарень апаратів штучної вентиляції легенів, однак закупівлі були зірвані.

Про це повідомила пресслужба КОДА.

«Національна поліція Україна повинна якомога швидше вжити всіх заходів, щоб повернути бюджетні кошти й покарати винних. Зі свого боку, КОДА сприятиме розслідуванню і надаватиме правоохоронцям всю необхідну допомогу. Моя мета, щоб кошти повернулися і були витрачені за призначенням — на придбання обладнання, яке буде рятувати людські життя», — зазначив голова КОДА Василь Володін.

Там зазначають, що договір уклав колишній керівник департаменту. Апарати ШВЛ повинні були надійти до лікарень області до 25 травня 2020 року, однак постачальник свої зобов'язання не виконав і кошти не повернув.

«Через зірвані закупівлі медичні заклади Київщини залишилися без необхідного обладнання. Обласна влада була змушена вирішувати проблему із залученням бізнесу та шукати інші канали поставок», — додають в облдержадміністрації.

Там уточнили, що 4 травня керівника департаменту звільнили за невідповідність посаді, а правоохоронці порушили проти нього кримінальне провадження через зловживання службовим становищем під час закупівель.

Нагадаємо, 26 червня влада Київської області вирішила посилити карантинні заходи в регіоні через збільшення кількості нових випадків інфікування коронавірусом.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: