Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного знищення, руйнування та псування історичної пам'ятки — Ханського палацу в Бахчисараї.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного знищення, руйнування та псування історичної пам'ятки — Ханського палацу в Бахчисараї.

Про це повідомила прес-служба Національної поліції Автономної  Республіки Крим та Севастополя.

«У тимчасово окупованому Криму під виглядом реставраційних робіт триває знищення пам'ятника ХVI століття — Ханського палацу в Бахчисараї, який є унікальною архітектурною пам'яткою та єдиним у світі зразком кримськотатарської палацової архітектури, що складається з понад 19 об'єктів. Відбувається втрата його автентичності, знищення історичної цінності», — йдеться у повідомленні.

У поліції підкреслили, що кримінальне провадження відкрили за ознаками злочину, передбаченого ч. 1. ст. 298 Кримінального кодексу України («Знищення, руйнування чи псування пам'яток історії або культури»).

Нагадаємо, Виконавча Рада ЮНЕСКО ухвалила рішення, яке фактично дає можливість розмістити моніторингову місію в анексованому Криму.

Наприкінці березня 2018-го в ЮНЕСКО оприлюднили доповідь про  погіршення ситуації на території тимчасово окупованого Росією Криму.

Раніше екс-директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміра Аблялімова повідомила, що Ханський палац може не потрапити до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО через його руйнацію з боку окупаційної влади Криму.

Окупаційний суд в Криму відхилив позов про руйнацію Ханського палацу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пограбована спадщина: Як Росія знищує історію Криму.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile