УКРАЇНА

Поліція ліквідує напівлегальний відділ воєнізованої охорони — «Радіо Свобода»

4 жовтня, 2018 18:41
УКРАЇНА/Поліція ліквідує напівлегальний відділ воєнізованої охорони — «Радіо Свобода»
Зберегти
Вигляд
У Національній поліції розпочали ліквідацію відділу воєнізованої охорони «Безпека життя», діяльність якого викрили в ході журналістського розслідування проекту «Схеми».

У Національній поліції розпочали ліквідацію відділу воєнізованої охорони «Безпека життя», діяльність якого викрили в ході журналістського розслідування проекту «Схеми». 

Про це повідомляє «Радіо Свобода». 

«На цей час Департаментом поліції охорони здійснюються заходи щодо ліквідації відділу воєнізованої охорони «Безпека життя» у встановленому законодавством порядку», — йдеться у відповіді Департаменту поліції охорони на запит журналістів «Схем» про діяльність підрозділу. 

У відповіді зазначається, що «з метою підвищення ефективності діяльності органів і підрозділів Нацполіції» відділ «Безпека життя» скорочено у повному обсязі. 

Журналісти також очікують відповідь на другий запит, який стосується подальшої долі робітників «Безпеки життя»: чи не переведуть їх в інший відділ Нацполіції або Міністретва внутрішніх справ. 

Нагадаємо, 21 вересня «Схеми» опублікували журналістське розслідування про напівлегальну охоронну структуру, яку ініціював екс-радник глави МВС Ілля Кива. Журналісти заявили, що створення, існування і діяльність відділу воєнізованої охорони «Безпека життя» у структурі Національної поліції суперечить законам України.

Журналісти «Схем» зазначають, що працівники цього відділу регулярно з’являються поруч з Іллею Кивою на мітингах та заходах в поліцейській екіпіровці без розпізнавальних знаків.

На мітингу 17 липня під Спеціальною антикорупційною прокуратурою журналістам вдалось ідентифікувати декількох працівників «Безпеки життя», які на той момент представились учасниками Всеукраїнського союзу ветеранів АТО.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини