Світ

Поліція розігнала нічний антиурядовий мітинг у Кишиневі

27 серпня, 2018 10:49
Світ/Поліція розігнала нічний антиурядовий мітинг у Кишиневі
Зберегти
Вигляд
lead
Поліція розігнала нічний антиурядовий мітинг у столиці Молдови до ранку 27 серпня.

Поліція розігнала нічний антиурядовий мітинг у столиці Молдови до ранку 27 серпня.

Про це повідомляє молдовське видання NewsMaker.

Учасників розігнали близько 6-7 ранку.

Заступник голови партії «Платформа гідності та правди» Александр Слусарь повідомив, що о 5 ранку до площі приїхали 15 автобусів поліції. За годину вони перекрили рух в центрі та оточили протестувальників, які сиділи біля пам'ятника Штефану чел Марі.

Після чого працівники поліції діалогу зачитали розпорядження мерії, у якому йшлося про проведення запланованих заходів на площі 27 серпня. 

«Сказано, що якщо ми не підкоримося, то буде насильна евакуація», — сказав Слусарь.

Він додав, що після оголошення про насильну евакуацію протестувальники взялися за руки (близько 70 людей). Після цього поліцейські по одному стали витягувати учасників протесту за утворений «кордон».

«Особливо жорского вели себе із жінками. Викручували руки, тягнули за ноги», — сказав Слусарь.

Учасники розповіли, що рішення про примусову евакуацію підписав міський голова Кишинева Руслан Кодрян.

26 серпня у столиці Молдови Кишиневі відбувся багатотисячний антиурядовий мітинг, який влаштував Національний комітет руху супротиву (ACUM).

Зазначимо, протестний рух утворено за ініціативою опозиційних партій «Дія і солідарність», «Платформа «Гідність і правда», а також Ліберально-демократичної партії.

Опозиція вимагала визнати результати виборів мера Кишинева, скасувати змішану виборчу систему і звільнити суддів, які не визнали підсумків голосування.

У червні Верховний суд Молдови анулював результати виборів мера Кишинева, на яких перемогу здобув лідер партії «Платформа «Гідність і правда» Андрій Настасе.

20 червня у центрі Кишинева опозиція вийшла на акцію протесту  проти рішення суду визнати недійсними вибори мера столиці Молдови. 

За результатами виборів, Андрій Нестасе набрав близько 52% голосів виборців. За його опонента, кандидата від Партії соціалістів Іона Чебана, проголосували близько 48% жителів Кишинева.

Пов`язані новини