ENRU

Поліція вилучає документи БФ «Пацієнти України» в рамках кримінального провадження

11 жовтня, слідчі Національної поліції за погодженням Генпрокуратури прийшли до благодійного фонду «Пацієнти України» та благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» з ухвалою Печерського суду про вилучення документів.

Про це йдеться на сайту благодійного фонду.

Ухвала суду зазначає, що документи вилучають для проведення позапланових податкових перевірок і ревізій, а також судово-економічної та судово-почеркознавчої експертиз.

Керівництво організацій звинувачують у присвоєнні коштів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

У прес-службі благодійного фонду Громадському розповіли про те, що перевірок не бояться, і готують документи до передачі поліції, проте вважають, що такі дії є тиском на організації, та є безпідставними.

За словами директорки Фонду Ольги Стефанишиної, організації постійно проходять аудит, а на сайтах у відкритому доступі є вся фінансова звітність організації. 

«Відкриття кримінальних проваджень проти нас — це неприхована спроба залякати та паралізувати роботу наших організацій», — зазначає Стефанишина. 

За словами Всеукраїнської мережі ЛЖВ, вони вже отримали копії 8 судових ухвал, які свідчать, що відкрито кримінальні провадження також і в Службі безпеки України.

Кошти Глобального фонду в Україні отримують 588 організацій, в тому числі 354 лікувальних заклади (СНІД-центри, туберкульозні диспансери), 124 виправні заклади та 100 НГО.

Нагадаємо, секретаріат Глобального Фонду вирішив продовжити грант для України на фінансування програм з протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу на 2018-2020.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram