Українського політв'язня Станіслава Клиха етапували з колонії до психіатричної лікарні.

Українського політв'язня Станіслава Клиха етапували з колонії до психіатричної лікарні.

Про це телеканалу «Прямий» повідомили український омбудсмен Людмила Денісова та мати Клиха.

За словами, матері останній раз вона спілкувалась із сином 7 червня. Тоді він повідомив про стан свого здоров'я і сказав, що оголошує голодування.

28 червня  Тамара Іванівна розповіла, що під час останньої зустрічі з її сином адвокат зауважив значне погіршення його здоров'я.

«Я замовила розмову з ним, але вона не відбулась, тому що його відправили у психіатричну лікарню», — сказала мати політв'язня.

Громадське спробувало зв'язатись із омбудсменом Денісової та її радницею, однак вони не відповідали на дзвінки.

У вересні минулого року Клиха уже переводили до психіатричної лікарні у Магнітоговську. Згодом українця Клиха повернули з психлікарні до колонії.

У лютому повідомлялось, що у Росії до політв'язня Клиха допустили адвоката-правозахисника.

У січні Клиха етапували з Грозного у Чечні до Челябінська. 

26 травня 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22,5 років ув'язнення, Клиха до 20 років. Їх звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках. Водночас, стороною обвинувачення не було надано жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували у Чечні у цей період.

Повну історію Карпюка та Клиха читайте у великій публікації Громадського «Кавказькі полонені: два роки до вироку Карпюку і Клиху».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: