Політв’язня Олександра Кольченка відправили на 10 днів у штрафний ізолятор. Про це Громадському повідомила правозахисниця Тетяна Щур.

Вона зазначила, що не вбачає в цьому певних спеціальних репресій безпосередньо до Олександра Кольченка — адже на свята у в'язницях відбувається посилення режиму.

«Причина, як правило, формальна і неважлива. Яка причина в цьому випадку, я не знаю», — зазначила правозахисниця.

Тетяна Щур також пояснила, що на відміну від звичайної в'язниці, у штрафному ізоляторі в’язні перебувають в камерах на 1-4 людини, де ліжка зачіплені до стіни, а опускають їх лише вночі, тому лежати впродовж дня не можна. Гуляти дозволяють лише годину один раз на день.

«А звичайні — це в загоні, тобто приміщення на 70-120 людей з двохповерховиними ліжками. Прогулки в будь-який час у місці, відведеному для цього загону. Є можливість відвідувати спортзал, пити чай у будь-який час, дивитися телевізор, ходити на роботу, якщо вона є», — сказала правозахисниця.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа Сенцова-Кольченка: як створювали образ «терористів»

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

/Анна Кириченко

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile