Спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер вважає, що політика стримання Росії країнами Заходу за допомогою санкцій була неочікуваною для Кремля

Спеціальний представник Держдепу США з питань України Курт Волкер вважає, що політика стримання Росії країнами Заходу за допомогою санкцій була неочікуваною для Кремля

Про це Волкер повідомив «Голосу Америки» під час дискусії, присвяченій десятій річниці російсько-грузинської війни.

«Путін очікував, що реакція заходу на його дії в Україні буде незначною. У випадку з Кримом він правий — не було значної реакції. Були певні санкції, але в них не було багато сили. Тільки коли російська окупація торкнулась східної України — Захід пішов далі і почав діяти. Змінилось і ставлення багатьох країн західної Європи стосовно Росії», — заявив Волкер.

На його думку, країни Заходу зрозуміли, що не можуть більше ігнорувати російську агресію і мають протидіяти їй.

«Така політика триває більше чотирьох років і, думаю, що це було неочікуваним для Росії. Санкції мали стримуючий ефект», — додав Волкер.

За його словами, Росія починає розуміти, що «не можна бути імперією і мати гарні стосунки з сусідами одночасно».

«Якщо Росія окуповує українську територію та анексує Крим, то ми маємо говорити: «Ні, це не працює, у вас нічого не вийде успішно. Результатом будуть санкції, ізоляція з боку США та Європейського Союзу. Це вплине на російські інтереси. Ви просто не можете продовжувати цього робити». Потім, нам потрібно знайти рішення, як Росія може прийти до миру та розуміння з незалежною Україною, вирішити конфлікт», — підкреслив Волкер.

Нагадаємо, наприкінці липня президент Дональд Трамп завив, що санкції проти Росії через Україну залишаться без змін.

Раніше Європейський суд з прав людини погодився з Україною та об’єднав у 2 провадження справи Криму та Донбасу.

Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) вирішила передати Великій палаті суду чотири справи «Україна проти Росії», які стосуються порушень прав людини в анексованому Криму та на Донбасі.

У перших двох справах уряд України стверджує, що з 27 лютого 2014 року Російська Федерація, здійснюючи контроль над Кримом та збройними групами на Донбасі, призвела до численних порушень Конвенції.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія фактично утворює нове міжнародне право: інтерв'ю з упоноваженим уряду в Європейському суді з прав людини Іваном Ліщиною

Поділитись: