В ЄСПЛ передали справи України проти Росії до вищої інстанції через їхню складність
Палата Європейського суду зправ людини (ЄСПЛ) вирішила передати Великій палаті суду чотири справи «Україна проти Росії», які стосуються порушень прав людини ванексованому Криму танаДонбасі.
Палата Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) вирішила передати Великій палаті суду чотири справи «Україна проти Росії», які стосуються порушень прав людини в анексованому Криму та на Донбасі.
Про це повідомляє прес-служба ЄСПЛ.
«Палата Європейського суду з прав людини, яка розглядає чотири міждержавні заяви, подані Україною проти Росії, вирішила відмовитися від юрисдикції над ними на користь Великої палати» — йдеться у повідомленні.
Палата може відмовитись від своєї юрисдикції на користь Великої палати за певних обставин. Зокрема, якщо справа, яку розглядає палата, порушує серйозне питання щодо тлумачення Європейської конвенції з прав людини чи протоколів до неї, як у випадку з Україною.
Велика палата уповноважена розглядати лише ті справи, які їй передали. Вона складається з 17 суддів, тоді як у стандартних справах рішення ухвалюють 7 суддів ЄСПЛ.
Уповноважений уряду в Європейському суді з прав людини Іван Ліщина назвав таке рішення палати ЄСПЛ «логічним та очікуваним».
«Ми чекали на це рішення. Листувались про це з ЄСПЛ 3 місяці. Такі справи — міждержавні — справді завжди розглядає велика палата ЄСПЛ. Тому це рішення є логічним і очікуваним. Те, що сьогодні оприлюднено рішення — означає, що суд визнав достатніми зібрані нами докази в цих справах» — зазначив він.
Передані справи стосуються звинувачень України у порушеннях Європейської конвенції з прав людини з боку Росії та контрольованих нею збройних груп. Україна подавала заяви за кількома статтями, серед яких стаття 2 (право на життя), стаття 3 (заборона катувань та нелюдського або такого, що принижує гідність поводження), стаття 5 (право на свободу та безпеку), стаття 6 (право на справедливий судовий розгляд).
«Ми вважаємо, що усі 4 справи мали б розглядатись разом, ми так і подавали їх разом, але суд ухвалив рішення про розгляд окремо подій в Криму, окремо подій на Донбасі. І також розділити події 2014, 2015 і пізніших років» — пояснив уповноважений уряду.
У перших двох справах уряд України стверджує, що з 27 лютого 2014 року Російська Федерація, здійснюючи контроль над Кримом та збройними групами на Донбасі, призвела до численних порушень Конвенції.
Інші дві справи стосуються подій у Криму та на Донбасі з вересня 2014 року. У них український уряд стверджує, що РФ встановила контроль і продовжує контролювати Крим і фактично контролює райони Донецька та Луганська. Таким чином, як наголошують в уряді, Росія несе відповідальність за численні порушення Конвенції у цих регіонах України.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія фактично утворює нове міжнародне право: інтерв'ю з упоноваженим уряду в Європейському суді з прав людини Іваном Ліщиною
5 жовтня 2017 року Європарламент ухвалив резолюцію про засудження порушення прав людини у Криму.
- Поділитися: