Американська компанія Venture Global продасть до Польщі близько 2,5 мільйонів тонн скрапленого газу, загальна вартість якого складає близько 8,5 мільярда доларів.

Про це домовились під час зустрічі у Білому домі президенти Польщі та США, передає Bloomberg.

Зазначається, що скраплений американський газ будуть постачати через термінал, який наразі перебуває на завершальних стадіях будівництва. Раніше Польща домовлялась про купівлю близько 1 мільйона тонн скрапленого газу у США, однак після зустрічі президентів обох країн цей обсяг вирішили збільшити.

Рішення про купівлю американського скрапленого газу у Польщі ухвалили з метою диверсифікувати джерела його постачання та зменшити свою енергетичну залежність від Москви.

Також під час зустрічі президент США Дональд Трамп розкритикував будівництво російського морського трубопроводу «Північний потік-2» та заявив, що збирається запровадити проти нього санкції.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу. Переговори щодо купівлі американського газу проводив й президент України Володимир Зеленський.

Поділитись: