Президент США Дональд Трамп заявив, що занепокоєний зростаючою залежністю Німеччини від постачань енергоресурсів з Росії. Наразі Трамп розглядає можливість запровадження санкцій проти морського газопроводу «Північний потік-2», які можуть зупинити його будівництво.

Про це Трамп повідомив за підсумками зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою у Білому домі, передає Bloomberg.

«Ми захищаємо Німеччину від Росії, а Росія отримує мільярди і мільярди доларів від Німеччини», — повідомив Трамп.

Американський президент також зазначив, що «Північний потік-2» перетворить Берлін на «заручника» Москви та додав, що розглядає запровадження санкцій проти трубопроводу, які зможуть зупинити його будівництво.

Також Трамп заявив, що у разі продовження підтримки Німеччиною будівництва «Північного потоку-2» США розглянуть питання про виведення своїх військових з країни.

Раніше повідомлялось, що у сенаті США зареєстровано законопроект, який запроваджує санкції проти «Північного потоку-2». Ним передбачено запровадження п’яти видів санкцій проти трубопроводу.

Водночас у Німеччині запропонували включити «Північний потік-2» до своєї енергетичної стратегії.

Напередодні повідомлялось, що «Північний потік-2» наразі готовий вже на 57%.

2 травня голова правлячої партії Німеччини заявила про підтримку «Північного потоку-2» попри те, що у грудні 2018 року виступала з його критикою.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

27 березня повідомлялось, що Данія відмовила Газпрому у прокладанні «Північного потоку-2» у своїх територіальних водах. Водночас на розгляді в уряду Данії наразі перебуває ще 2 альтернативні маршрути прокладання газопроводу.

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Поділитись: