Газотранспортний оператор Польщі, компанія Gaz-System, почала детальний аналіз проєкту щодо збільшення обсягів постачання газу до України до 6,6 мільярда кубометрів з нинішніх 2 мільярдів кубометрів.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на повідомлення компанії.

У польській компанії відзначають, що для того, аби наростити обсяги постачання газу потрібно суттєво удосконалити газову інфраструктуру, що потребує додаткових інвестицій.

«Забезпечення потужності у 6,6 мільярда кубометрів на рік потребує додаткових інвестицій у систему, якою керує Gaz-System. Інвестиційне рішення ухвалять після відповідного економічного аналізу, передбаченого контрактними зобов'язаннями сторін», йдеться у повідомленні.

Постачання газу з Польщі може знадобитися Україні у разі припинення транзиту російського газу, що може відбутися з 1 січня 2020 року. Також Польща може забезпечити постачання до України газу зі США.

Напередодні Укртрансгаз завершив будівництво газопроводу-перемички, який дозволить збільшити обсяги постачання газу з території Польщі до України.

Через це 30 серпня Укртрансгаз провів тестовий запуск ділянки української ГТС у реверсному режимі з заходу на схід. 14 серпня у компанії повідомили, що Україна повністю готова до припинення російського транзиту газу.

Нагадаємо, що новий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи за участю України, РФ та Єврокомісії має відбутися 28 жовтня.

Поділитись: