У Єврокомісії оголосили про дату наступної зустрічі між Україною, Росією та ЄС щодо переговорів про укладання нової угоди про транзит російського газу до Європи через газотранспортну систему України. Вона відбудеться 28 жовтня.

Про це повідомив віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович під час брифінгу у Брюсселі.

«Радий приймати наступний раунд тристоронніх газових переговорів з Росією та Україною 28 жовтня. Проведемо їх на основі того фундаменту, який заклали раніше», — повідомив Шефчович.

Він заявив, що всі сторони наразі хочу укласти новий договір на транзит газу. Ключовим питанням у цьому договорі мають стати обсяги транзиту, оскільки від них також залежатимуть тарифи та українські доходи від постачання російського газу. Також нова угода має бути укладена за європе1ськими правилами.

Зазначимо, що європейські правила транзиту газу передбачають прозорий процес формування тарифів на газ та його транзит. Відповідно до них компанія, яка постачає газ не може відповідати за його транспортування, тому від України видається розділити свою найбільшу енергетичну компанію — Нафтогаз — та виокремити оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу.

Підписати новий договір саме за європейськими правилами наполягає Україна та ЄС. Це дозволить у майбутньому легше вирішувати газові суперечки та уникнути «політичної складової» у газових відносинах.

Напередодні президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ готова укласти новий транзитний контракт з Україною за європейським законодавством. У Нафтогазі зазначили, що таку заяву Путін зробив через те, що Росія не вірить, що Україна встигне запровадити європейське законодавство до кінця року.

19 вересня 2019 року у Брюсселі відбувся черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи. Переговори відбулися за участі представників українського уряду та Нафтогазу, російського уряду та Газпрому, а також Єврокомісії.

За підсумками переговорів Росія вперше погодилася на укладання угоди про транзит за європейськими правилами. Переговори домовилися продовжити у жовтні 2019 року. Українська сторона на переговорах передала примірники угоди на транзит Газпрому.

Поділитись: