Український уряд може звернутися до Єврокомісії через порушення Польщею умов Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, зокрема щодо скорочення Польщею квоти на перевезення для українського транспорту.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час брифінгу у Києві, передає «УНІАН».

«Польська сторона з цього року істотно знизила кількість двосторонніх дозволів для перевезень до Польщі або транзитом через Польщу українських вантажів. Ця квота скоротилася істотно. Якщо торік ми мали 260 тисяч договорів, то цього року — 160 тисяч», — повідомив він.

За його словами, переговори між українською та польською стороною про відновлення попередньої квоти на перевезення автомобілів, були безрезультатними, а такі дії Польщі Омелян пояснює захистом країною свого внутрішнього ринку.

«Я сподіваюся, що в ході запланованої зустрічі президента України з президентом Польщі на початку вересня це питання буде порушено, і інтереси українських автоперевізників будуть захищені. Якщо це не подіє, ми готові звертатися до Єврокомісії, оскільки такими односторонніми діями польська сторона порушує Угоду про асоціацію України з Європейським Союзом», — додав міністр інфраструктури.

Зменшення квоти для українських перевізників означає, що Польща пропускатиме на свою територію менше українських фур, зокрема й тих, які прямують до третіх країн транзитом через Польщу. Це негативно позначиться на експортерах, які продають свої товари до ЄС.

Раніше повідомлялось, що у ЄС планують збільшити квоти на безмитне ввезення мяса птиці з України. Розмір цієї квоти переглянуть в межах угоди про зону вільної торгівлі і збільшпть у 2,5 раза.

Поділитись: