Україна та ЄС підписали угоду, відповідно до якої квоту на безмитне ввезення м'яса птиці до ЄС для українських експортерів буде поступово збільшено у 2,5 раза.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

Зазначається, що угоду підписали 30 липня. Вона внесе зміни до розмірів квот на безмитне ввезення товарів українських виробників до ЄС, передбачених угодою про вільну торгівлю та угодою про асоціацію.

Для того, аби угода набула чинності, її ще мають затвердити парламенти обох сторін.

Зазначимо, що найбільшим імпортером птиці до ЄС є українська компанія «МХП», яка належить Юрію Косюку. Раніше у ЄС виник скандал через те, що компанія Косюка обходила умови квот на безмитне ввезення свого м’яса до ЄС.

Згодом стало відомо, що Україна та ЄС домовилися закрити схему, яка дозволяла обходити квоти на експорт м'яса птиці. Цією схемою користувалася компанія «МХП» Юрія Косюка. Так, «МХП» обійшла квоту на експорт курячого філе, продаючи до ЄС філе з кісткою. Такий товар не підлягає квотування ЄС та може ввозитися без мит. Однак, після потрапляння на територію ЄС такі філе оброблювались, а кістка видалялась.

22 лютого «МХП» придбав одну з найбільших птахофабрик у Словенії, а 27 червня проти компанії порушили справу в Антимонопольному комітеті України.

Поділитись: