Польща посилює правила в’їзду з України. Нові обмеження діятимуть з 15 грудня
Уряд Польщі з 15 грудня поступово вводитиме нові карантинні обмеження як всередині країни, так і на кордонах.
Про це повідомили у пресслужбі МОЗ Польщі 7 грудня.
Так, для в’їзду у Польщу з України потрібно мати негативний тест на COVID-19, що зроблений не більше як за 24 години до того. Нові обмеження почнуть діяти з 15 грудня.
Зазначмо, що наразі у Польщу з України безперешкодно пропускають людей, вакцинованих однією з вакцин, затверджених регулятором ЄС.
Водночас у країні із 20 грудня по 9 січня на весь період свят запровадять дистанційне навчання у школах. З 10 січня учні мають повернутися до стаціонарного навчання.
Уряд країни вирішив запровадити з 1 березня обов’язкові щеплення проти COVID-19 для трьох категорій: медиків, учителів та силовиків.
Окрім того, з 15 грудня у Польщі зменшать допустиму максимальну кількість відвідувачів кінотеатрів, театрів, спортивних споруд, об’єктів релігійного культу, та об’єктів готельно-ресторанного бізнесу з 50% до 30%. Але ці обмеження не стосуватимуться вакцинованих людей, які покажуть сертифікати щеплень.
Ще з 15 грудня тимчасово мають призупинити роботу всі дискотеки, нічні клуби й танц-холи.
Глава МОЗ Польщі заявив, що всі ці обмеження викликані поширенням штаму «Омікрон».
Що відомо про штам «Омікрон»?
Штам коронавірусу B.1.1.529, або «Омікрон», вперше виявили у зразках, зібраних 11 листопада в Ботсвані та 14 листопада у ПАР.
Відтоді цей штам також підтвердили у низці країн, зокрема і в Європі. Для стримування поширення нового штаму держави повністю або частково обмежують сполучення з африканськими країнами, посилюють карантинні обмеження для туристів. Український уряд увів нові обмеження з 3 грудня.
Наразі відомо, що цей варіант коронавірусу має 32 мутації, деякі з яких викликають занепокоєння. Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження людини, яка вже перехворіла на COVID-19.
У ВООЗ вважають ймовірним, що штам коронавірусу «Омікрон» буде поширюватися на міжнародному рівні, створюючи «дуже високий» глобальний ризик сплесків зараження, які можуть мати «важкі наслідки». Проте в організації наголошують, що наразі не мають достатніх даних, які б підтверджували небезпечність нового штаму.
- Поділитися: