Світ

Польща стала лідером симпатій українців, а Росія — лідером антипатій — опитування

Рейтинг
Світ/Польща стала лідером симпатій українців, а Росія — лідером антипатій — опитування
Зберегти
Вигляд
Лідором симпатій серед українців стала Польща, а лідером антипатій — Росія. Про це свідчать дані дослідження соціологічна група «Рейтинг».

Так, «дуже тепле» або «тепле» ставлення до Польщі відчувають 50% опитаних ураїнців, тоді як 5% відчувають «холодне ставлення до західної країни-сусіда. Крім Польщі, найтепліше ставлення опитані громадяни України висловили щодо Європейського Союзу (49%) та Білорусі (47%).

Водночас до Російської Федерації 20% опитаних ставляться «дуже тепло» або «тепло», тоді як 52% — «холодно» або «дуже холодно».

До Угорщини «дуже тепло» або «тепло» ставляться 23% опитаних, «холодно» або «дуже холодно» — 17%.

Лідером серед країн, до яких українці ставляться нейтрально, виявилася Румунія (62%). Про «дуже тепле» або «тепле» ставлення до Румунії розповіли 21% опитаних, 12% — про «холодне» або «дуже холодне».

   

Рейтинг

Дослідження проводила соціологічна група «Рейтинг» на замовлення Міжнародного республіканського інституту. Загалом у межах дослідження опитали 2,400 жителів України віком 18 років і старше, які мають право голосувати.

Допустима похибка не перевищує 2.0%. Коефіцієнт досяжності респондентів — 61.8%. Опитування проводили по всій Україні (крім окупованих територій Криму і Донбасу) з 29 вересня по 14 жовтня 2018 р.

У липні результати опитування Київського міжнародного інституту соціології свідчили про те, що українців найбільше турбує війна на Донбасі та рівень життя.

Пов`язані новини